Trening rugby – siła

trening_rugby_sila.jpg

Osoby ceniące w sporcie bezpośredni kontakt z zawodnikiem drużyny przeciwnej, a także nastawione na agresywną rywalizację z pewnością zainteresują się rugby. To właśnie tam dochodzi do starć siłowych pomiędzy zawodnikami przeciwnych drużyn.

Kluczowymi elementami w tym sporcie są siła, strategia i szybkość. Warto także mieć na uwadze fakt, iż zawodnicy rzadko korzystają z ochraniaczy.

Jak zatem przygotować się do zawodów i od czego rozpocząć treningi? Chcąc zostać dobrym zawodnikiem musimy skoncentrować się na plyometrii, kondycji i sile. Dlaczego trening siłowy jest tak istotny w tym sporcie? Umożliwia on bowiem zwiększenie stabilności stawów, dodaje pewności siebie, a przede wszystkim pozwala na pokonanie przeciwnika w bezpośrednim starciu.

Niezmiernie ważne są ćwiczenia tułowia, których celem jest wzmocnienie wytrzymałości kręgosłupa. Jakie ćwiczenia są wskazane? W treningu siłowych istnieje bardzo wiele ćwiczeń, które należy wykonywać – począwszy od podciągania i wyciskania sztangi, kończąc na uginaniu kolan na atlasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *