Dieta dla rugbistów

dieta_dla_rugbistow.jpg

Bycie sportowcem to nie tylko nieustanne treningi, ale i odpowiednia dieta. Przecież, żeby mieć siłę i być wytrzymałym na boisku musimy zjadać to wszystko, co daje energię, siłę i witalność.

Są różne szkoły. Jedni mówią, że mięso jest najlepszym źródłem białka i innych potrzebnych składników, a są tacy, którzy uważają, że mięso zatruwa nasz organizm i z produktów roślinnych lepiej czerpać siłę i witalność.

Kiedy jest się sportowcem, choćby rugbistą, który potrzebuje krzepy, bowiem musi siłą torować sobie drogę na boisku, a z drugiej strony musi mieć siłę, żeby biegać w jego jadłospisie powinno być wszystko to, co mu w tym pomoże. A więc przede wszystkim węglowodany, bowiem musi mieć co spalać podczas treningów i zawodów, ale także owoce i warzywa, bowiem bez witamin się nie obędzie.

Lepiej jeść częściej, ale mniej, bo nie biega się dobrze kiedy ma się pełny żołądek. Ważne, żeby jeść świeżo i zdrowo, bo to co jemy wpływa nie tylko na to, jakie efekty w sporcie się osiąga, ale także na zdrowie.

www.rrd.org.pl www.kozakwojtan.nieruchomosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *